Ux web dizajn: Musíte ho použiť aj vy?

Používajú ho, pretože chcú alebo musia? Skúsenosť používateľov, UX, by mala byť konečným cieľom vášho dizajnu – to je spokojnosť užívateľa s jej konečným cieľom.
V minulom roku ovplyvnil UX web dizajn spôsob, akým ľudia komunikujú so stránkami a akú očakávajú interakciu. Nasledujúcich pár trendov UX naďalej ovplyvňuje dizajn webových stránok a každý dizajnér by mal vedieť, ako ich používať, ak dúfajú, že zostanú konkurencie schopní.
1. Návrh webových služieb
Webová stránka je viac ako séria stránok – je súčasťou skúseností so zákazníkmi, ktoré zahŕňajú offline a online kanály.
Používatelia budú napríklad môcť komunikovať s viacerými webovými stránkami pri nákupe vstupeniek na koncerty a podujatia. Ak navrhujete miesto na nákup lístkov, musíte zvážiť všetky body na ceste zákazníka. Užívatelia môžu navštíviť jednu stránku, aby ste sa dozvedeli viac o mieste konania, ďalšie stránky o umelcovi, tretej stránke, kde si môžete skontrolovať plány svojich priateľov a nakoniec si kúpiť vstupenku.
2. Personalizácia
Každý sa chce cítiť výnimočný. Nesmie sa zamieňať s prispôsobením, personalizácia dáva užívateľom to, čo chcú bez toho, aby ich museli požiadať. Hĺbka prispôsobenia sa líši, ale každodenné príklady zahŕňajú súvisiaci obsah, odporúčania (produkty, články, pripojenia v sociálnych médiách) a upozorňovanie na udalosti.
3. Mikrointerakcie
Čím viac konkurencieschopnosti získa priemysel, tým viac dizajnérov sa dostane do detailov dizajnu. Mikrointerakcie, ako napríklad zvuk nového rozhovoru alebo animácie v ikone košíka na potvrdenie pridania, sú pre skúsenosti používateľa čoraz dôležitejšie.
4. Navrhovanie pre každé zariadenie
Keďže prehliadanie mobilných telefónov je novou normou, je dôležitejšie než kedykoľvek predtým konzistentná skúsenosť s viacerými zariadeniami – najmä preto, že väčšina používateľov prepína medzi zariadeniami pri dokončení tej istej úlohy. To prináša energiu do rúk dizajnu UX, pretože dizajn používateľského rozhrania sa mení na základe zariadenia.
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s